1. razredi u Zagrebačkom kazalištu lutaka i Hrvatskom školskom muzeju u Zagrebu

Autor: Melita Ulama, 30. 10. 2017.

Učenici prvih razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Klanjec i Područne škole Lučelnica  bili su 26.10.2017. u pratnji svojih učiteljica Melite Krušelj i Petre Broz na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su Zagrebačko kazalište lutaka i Hrvatski školski muzej.

U četvrtak, 26.listopada 2017. učenici prvih razreda matične i područne škole posjetili su Zagreb.

Najprije su odgledali lutkarsku predstavu “ Tri praščića “ u Zagrebačkom kazalištu lutaka. Predstava im se jako svidjela te su s velikim oduševljenjem, u vožnji autobusom do sljedeće točke odredišta, nastavili  međusobno prepričavati najzanimljivije dijelove predstave.

Sljedeća točka odredišta,  koju su učenici posjetili, bio je Hrvatski školski muzej. U muzeju su imali predavanje i radionicu. Učenici su mogli saznati i naučiti puno zanimljivosti o školi u davnim vremenima. Vidjeli su kako je nekada izgledala učionica, kako su u školi bili obučeni učenici i učenice te na koji način se učilo. Naši su učenici i sami mogli obući učeničke uniforme iz prošlosti i samo na tren se vratiti u davna vremena. Također su pokušali pisati kredom po učeničkoj pločici. Saznali su i da je tada glavni predmet bio Vjeronauk te da se učiteljice nisu smjele udavati. Nakon predavanja učenici su sudjelovali na radionici, na kojoj su izrađivali magnete s likom omiljene životinje. Najviše ih je razveselilo što su te magnetiće mogli ponijeti kućama, kako bi im ostali trajna uspomena na posjet Muzeju.

Obogaćeni novim spoznajama krenuli su autobusom prema Klanjcu, prepričavajući što su sve vidjeli i naučili.

Bio je to predivan sunčan jesenski dan u Zagrebu, a učenici će ga zasigurno pamtiti i po mnoštvu zanimljivosti i korisnih spoznaja koje će moći primijeniti u svakodnevnom životu.

Fotografije pogledajte ovdje.

Pripremila: Melita Krušelj