Klara Šarlog nagrađena u Sv. Ivanu Zelini

Autor: Melita Ulama, 30. 10. 2017.

Na 37. smotri dječjega kajkavskoga pjesništva  "Dragutin Domjanić" - Sv. Ivan Zelina 2017. sudjelovala je i naša Klara Šarlog učenica 4. r. s pjesmom "Moj brieg".Ove godine na natječaj su pristigle 523 pjesme iz 92 osnovne škole.
Stručni ocjenjivački sud Smotre ( u sastavu: dr. sc. Ivo Kalinski, prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur ) odabrao je 78 pjesama za objavu u zbirci. Za javno izvođenje na Smotri odabrano je 30 pjesama među kojima je bila i Klarina.
Naša Klara zabljesnula je na pozornici izvodeći svoju pjesmu, a veselje je tek uslijedilo kada joj  je stručni ocjenjivački sud dodijelio treću nagradu.
Pjesme naših učenika već su nagrađivane na toj Smotri, a ova nagrada još je jedan poticaj za brižnost i njegovanje kajkavskog pjesničkog izraza u našoj školi o kojemu brinu članovi kajkavske skupine i njihova voditeljica Barbara Bogović.

Fotografije pogledajte ovdje.