Sadnja ljekovitog i začinskog bilja

Autor: Dragica Gajšak, 28. 10. 2017.

Uz već postojeći povrtnjak u Područnoj školi Lučelnica odlučili smo posaditi i ljekovito i začinsko bilje koje će nam poslužiti na razne načine. U sklopu novooformljene Učeničke zadruge „Tepka“  prodavat ćemo razne pripravke (čajeve, macerate, tinkture), a koristit će i u prehrani učenika.

Uz pomoć voditeljice Dragice Gajšak, učenici Luka Trupec i Luka Brglez posadili su metvicu, matičnjak, majčinu dušicu, kaloper (Božju plahticu) vlasac, origano i ljupčac (poznatiji kao „vegeta“), a na proljeće je u planu sadnja i ostalih biljaka – kadulje, kamilice, smilja, lavande.

Biljke bi se tijekom jeseni i zime trebale ukorijeniti te bismo već u kasno proljeće od njih mogli imati i prvi urod. Kao što bi naši stari rekli, „Bog daj sreću“!

Fotografije s prve radne akcije (koje je snimila Tamara Harcet) možete pogledati ovdje.