Posjet učenika trećih razreda županiji

Autor: Melita Ulama, 23. 10. 2017.

Učenici trećih razreda MŠ Klanjec i PŠ Lučelnica bili su 19.10.2017. godine zajedno s učenicima trećih razreda OŠ Josipa Broza iz Kumrovca i OŠ Lijepe naše iz Tuhlja  na izvanučioničkoj nastavi „Moj zavičaj“. Najprije su posjetili Županijsku upravu u Krapini te razgovarali sa županom, gospodinom Željkom Kolarom i dožupanicom za društvene djelatnosti, gospođom Jasnom Petek. Nakon toga razgledali su Muzej krapinskih neandertalaca u Hušnjakovu te meteorološku postaju u Popovcima. Na  kraju su posjetili dvorac Trakošćan.

U četvrtak, 19. listopada 2017. godine naši su učenici posjetili Županijsku upravu u Magistratskoj 1 u Krapini gdje ih je dočekala zamjenica župana, gospođa Jasna Petek. Nakon ugodnog razgovora, učenici su postavili brojna pitanja županu, na koja je on strpljivo i iscrpno odgovarao. Puni dojmova učenici su u pratnji učitelja i učiteljice krenuli prema Muzeju neandertalaca u Hušnjakovu gdje su najprije prisustvovali prezentaciji kratkog filma o životu praljudi. Nakon toga su obišli muzej te doznali mnoge činjenice o postanku svijeta te izgledu i životu pračovjeka. Uslijedila je vožnja do obližnjih Popovaca, gdje su učenici imali priliku vidjeti kako izgleda mala meteorološka postaja, koje sve mjerne instrumente sadrži  te njihovu namjenu. Gospodin koji vrši mjerenja iscrpno im je i strpljivo objašnjavao način i postupak rada s pojedinim instrumentima, kao i njihovu ulogu u izradi vremenske prognoze za zavičajno područje. Učenici su slušali s velikom pozornošću i zainteresirano promatrali mjerne instrumente. Zatim smo se uputili do Trakošćana. U pratnji vodiča razgledali smo srednjovjekovni dvorac i doznali zanimljive činjenice iz života obitelji Drašković, u čijem je posjedu dvorac bio. Učenike su se posebno dojmile  raskošno uređene prostorije te pojedinosti iz života plemenitaša. Nakon razgledavanja, učenici su se međusobno družili  nedaleko od dvorca. Već pomalo umorni, ali sretni i prepuni pozitivnih dojmova krenuli smo kući.

Piše: Snježana Galović