Naša Hana u Zlataru

Autor: Melita Ulama, 3. 10. 2017.

Po okončanom natječaju za ovogodišnji, 48. Zbor malih pjesnika koji se tradicionalno održava u okviru programa kulturnih priredaba Dani kajkavske riječi u Zlataru, prosudbena komisija je među 382 prispjela rada odabrala 50 pjesama za izvođenje na priredbi i tiskanje u zbirci Zbora.

Među odabranima bila je i pjesma Z mojega brega koju je napisala i izvrsno izvela Hana Ricijaš učenica drugog razreda iz Klanjca. Sam nastup bio je dio priredbe koja se održala 30. rujna u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru. Sve pohvale Hani s nadom da je ovo tek početak njezinog uspješnog izražaja na kajkavskom narječju. Hana je članica kajkavske skupine koju vodi učiteljica Barbara Bogović.

Fotografije iz Zlatara