POSJET POLICIJSKOJ POSTAJI KLANJEC

Autor: Melita Ulama, 28. 9. 2017.

U utorak, 26.9.2017. godine naši su prvašići s učiteljicama Kristinom i Petrom posjetili Policijsku postaju Klanjec u sklopu Otvorenih dana. Razgledali su prostorije, upoznali se s njihovim obvezama i zadaćama i zanimanjem.

Čestitamo im njihov dan i zahvaljujemo na pomoći i suradnji tijekom cijele godine!

POSJET POLICIJSKOJ POSTAJI

Autor: Kristina Merkaš                                                          28.9.2017.

Mi smo se mali đaci prvaci matične i područne škole 26.9.2017. zajedno sa svojim učiteljicama uputili prema policijskoj postaji u Klanjcu. Tamo su nas raširenih ruku i nasmiješenih lica dočekali policijski službenici u svojim uniformama.

Prvo smo razgledali njihovo vozilo koje od milja zovu „MARICA“. Od ostalih policijskih vozila vidjeli smo i motore koji su u garaži spremni za polazak. Zamislite samo kako smo sretni bili kada su nam dopustili da sami nekoliko puta uključimo zvuk policijske sirene. Nakon razgleda voznog parka ušli smo u policijsku postaju gdje su nas dočekali i ostali policajci koji tamo rade. Razgledali smo prijemnu prostoriju u kojoj policajac prima i prosljeđuje pozive. Potom smo razgledali pritvor. Dozvolili su nam da uđemo, a najhrabriji su to i učinili. Obišli smo teretanu u kojoj treniraju kako bi bili u formi. Kao šećer na kraju ušli smo u prostoriju u kojoj policajci započinju svoj svaki radni dan, a tamo nas je dočekao stol pun slatkiša i sokova kojima smo se zasladiti. Naše hrabre i vrijedne policajce iznenadili smo čestitkama povodom sv. Mihaela, zaštitnika policajaca. Glavica punih zanimljivih informacija i džepova punih bombona pozdravili smo se s našim domaćinima.