Sandro Petrović osvojio prvo mjesto na Susretu riječi Bedekovčina 2017.

Autor: Dragica Gajšak, 11. 9. 2017.

U subotu 9. rujna 2017., u Osnovnoj školi Bedekovčina održana je 48. književno-recitalna manifestacija Susret riječi Bedekovčina 2017. pod pokroviteljstvom Općine Bedekovčina i Krapinsko-zagorske županije.

Natječaj za književne radove bio je raspisan u tri kategorije. Osim odraslih autora koji nisu imali zadanu temu, srednjoškolci i osnovnoškolci mogli su pisati sastavke na temu „Moj dan s…“. U svojemu sastavku učenici su mogli  opisati jedan zamišljeni dan koji bi proveli s nekim književnim likom. Pritom je trebalo uzeti u obzir karakter lika, mjesto i vrijeme radnje djela u kojem se lik pojavljuje i osmisliti kako će s njime provesti dan, kamo bi ga poveli, o čemu bi s njime razgovarali, itd.

Od naših se učenika na Natječaj odazvalo njih četvoro: Lorena Filko, Ivana Posavec, Sandra Sinković i Sandro Petrović. Rad Sandra Petrovića „Moj dan s Perom Vragecom“ stručna je komisija ocijenila kao najbolji u kategoriji osnovnih škola pa je Sandro, osim priznanja, za svoj sastavak nagrađen i novčanom nagradom u iznosu od 500 kuna.

Mentorica Sandru, a i ostalim učenicima je Dragica Gajšak.

Manifestacija je započela okruglim stolom o književnim nagradama, na kojem su sudjelovali nagrađeni književnici Goran Čolakhodžić i Marko Gregur. Nakon toga uslijedila je glavna svečanost na kojoj su Mateo Videk i Tina Marušić čitali odabrane radove, a zamjenik načelnika Općine Bedekovčina g. Janko Buzjak i predsjednica Stručnog ocjenjivačkog povjerenstva Kristina Špiranec dodijelili  nagrade ovogodišnjim laureatima u sve tri kategorije. Za glazbeni program pobrinuo se Marko Markuš koji je oduševio prisutne izvedbama na gitari.

Nadamo se da će Sandrov uspjeh potaknuti i ostale učenike da se odazovu na književne natječaje.

U prilogu možete pročitati Sandrov nagrađeni rad.

Slike možete pogledati ovdje.

Moj_dan_s_Perom_Vragecom_-_sastavak.docx (24.18 KB)