IZLET U ZAGREB

Autor: Mira Petek, 20. 5. 2017.

Učenici 1. i 2. razreda matične i područne škole su u pratnji učiteljica 17.5. 2017. bili na izletu u Zagrebu. U kinu Cinestar pogledali su animirani film Vau,vau zvijezda. Nakon toga su se uputili u tvornicu prehrambenih proizvoda Kraš.

U 9 sati smjestili smo se u dvoranu kina Cinestar i pogledali animirani film o psiću koji je vlastitim trudom, radom i požrtvovnošću uspio ostvariti svoje snove.

U 10 sati toga dana bili smo na prezentaciji u tvornici Kraš na kojoj smo naučili kako se stvaraju čokolada i kakao. Odgledali smo cijeli proces nastanka čokolade, od branja kakaovca do umatanja proizvoda u omot. U rukama smo držali pravi kakaovac koji je stigao iz daleke Afrike. Saznali smo da se u jednome danu mogu proizvesti četiri tone čokolade te da su potrebna tri dana za nastanak, primjerice, jedne Dorine… Na kraju smo kušali smjesu kakaovca u koju još nije bio umetnut šećer i bila nam je prilično gorka i neukusna. Potom smo postali kušači omiljene dječje čokolade, Životinjskog carstva. Pravi kušači ipak imaju ozbiljniji posao – doživjeti čokoladu svim osjetilima.Tako smo najprije provjeravali je li dovoljno sjajna, miriši li, čuje li se krc pri pucanju te je li ljepljiva. S veseljem smo prihvatili ulogu kušača čokolade. Nakon te zanimljive prezentacije, stavili smo na glavu zaštitne kape i otišli u samu tvornicu u kojoj nam je na 31 °C bilo jako vruće. Vidjeli smo proces izrade i pakiranja čokolade. Za kraj možemo samo zaključiti da smo otkrili zanimanje kojim bi se vjerojatno sva djeca svijeta s radošću bavila.