"Klanjec svojim najmlađima"- proslava Dana grada

Autor: Matija Makek, 3. 5. 2017.

Povodom Dana grada Klanjca 2. svibnja 2017. godine održano je međurazredno natjecanje učenika nižih razreda matične i područne škole u momčadskoj igri „Zagorski vogenj“ te odbojkaška utakmica između učenica i učitelja.

„Zagorski vogenj“, igru koja podsjeća na popularnog „graničara“ organizirali smo u suradnji sa Društvom sportskih igara učenika. Učenici svakog razreda bili su podijeljeni u 2 ekipe te su međusobno odigrali jedan set do 21. Uz dobru zabavu, puno smijeha i  dobrih poteza natjecanje je završeno podjelom bočica za vodu (dar Društva sportskih igara učenika) i jabuka te zajedničkom fotografijom svih sudionika natjecanja.

Slijedila je dugo iščekivana odbojkaška utakmica učenica i učitelja. Prije same utakmice gradonačelnik je ravnateljici uručio poklon bon za kupnju sportske opreme, a učenicima košaru jabuka. Odbojkašice su na početku utakmice djelovale pomalo zbunjeno što učitelji odlično koriste i osvajaju prvi set. No, tada do izražaja ipak dolazi kvaliteta učenica koje glatko i bez većih problema osvajaju sljedeća dva seta i ostavljaju učitelje pognutih glava.

Na kraju, treba napomenuti da je cijeli događaj pratila odlična i poticajna sportska atmosfera te da su svi zadovoljni otišli kućama.

Fotografije pogledajte ovdje.