Učenici Područne škole Lučelnica i ove su godine sudjelovali u događanjima "Blagdani u gradu"

Autor: Mira Petek, 22. 12. 2016.

Učenici  Područne škole Lučelnica i ove su godine sudjelovali u događanjima "Blagdani u gradu".

Petak, 2. prosinca u 18 sati - Izložbena dvorana Gradske knjižnice “Antun Mihanović” Klanjec

Svečana skupština Eko udruge „Japica“

Jedna od najbrojnijih i najaktivnijih ekoloških udruga u Krapinsko-zagorskoj županiji obilježila je u petak, 2. prosinca 2016. godine svoju 10. godišnjicu uspješnog djelovanja.

Svečanoj atmosferi na poseban su način pridonijeli i folklorna pjevačka skupina KUD-a “Antun Mihanović” te dramska skupina PŠ Lučelnica koja je sa svojom učiteljicom Mirom Petek izvela izvrsnu scensku igru  Drvo ima srce. Scensku igru izveli su: Lorena Domiter, Lorena Petek, Luka Petek, HanaHarapin, Lorena Grahovar i Ana Vlašić.

Izvješće o događanju možete pročitati ovdje.

Utorak, 13. prosinca u 18, 00 sati – Izložbena dvorana Gradske knjižnice “Antun Mihanović” Klanjec

Humanitarna tombola Zagorske lige protiv raka – organizatori Zagorska liga protiv raka i Udruga “Korak po korak do zdravlja”

Zagorska liga protiv raka u suradnji s klanječkom udrugom “Korak po korak do zdravlja” priredila je u utorak, 13. prosinca 2016. tradicionalnu humanitarnu božićnu tombolu.
Vrlo lijep program pripremila je dramska skupina Područne škole Lučelnica s učiteljicom Mirom Petek, a okupljenim građanima zahvalili su se na sudjelovanju gradonačelnik Zlatko Brlek, potpredsjednica Zagorske lige protiv raka Nada Jačmenica i predsjednica Udruge “Korak po korak do zdravlja”  Jasna Gmajnički. U programu su sudjelovali: Katarina Glas, Iva Harapin, Nika Petek, Petra Horvatek, Matija Jambrešić, Mihael Makek, Vid Petek, Lorena Petek, Lorena Grahovar, Ana Vlašić, Lorena Domiter, Hana Harapin i Luka Petek. Izveli su igrokaze „Priča o kraljici zimi“ prema pjesmama Grigora Viteza i Dobriše Cesarića te „Drvo ima srce“ Sheila Silversteina. Izvješće o događanju možete pročitati ovdje, a fotografije ovdje.

Subota, 17. prosinca od 16,00 do 20,00 sati – Trg Antuna Mihanovića

Tradicionalni božićni sajam – štandovi s prigodnim proizvodima, dolazak Djeda Mraza s poklonima za najmlađe u organizaciji Društva “Naša djeca”, kulturno-umjetnički i glazbeni program, puštanje svjetlećih lampiona…

U sklopu tradicionalne prosinačke manifestacije «BLAGDANU U KLANJCU», održan je u subotu, 17. prosinca u večernjim satima na Trgu Antuna Mihanovića još jedan tradicionalni klanječki Božićni sajam. Prigodnim programom posjetitelje su, a osobito brojne roditelje, razveselili svojim nastupom najmlađi iz Dječjeg vrtića “Kesten”, mlađa plesna skupina i mažoretkinje Glazbeno-plesnog studija “Ritam”, recitatori iz PŠ Lučelnica te uvijek u našem gradu rado viđene Mažoretkinje Dubrovčan. Recitatori Područne škole Lučelnica izveli su recitacije: Bijeli div (Danijel Antončić), Zeko i snjegović (Darko Somek i Lana Petek)  i Prvi snijeg (Lucija Jambrešić i Luka Gorup Migec). Recitatore je pripremila učiteljica Katarina Dumić. Izvješće sa stranica grada možete pročitati ovdje, a fotogaleriju možete pogledati ovdje.