Terenska nastava prvih i drugih razreda – Zagreb; Zračna luka, Autobusni kolodvor i Željeznička postaja Glavni kolodvor

Autor: BARBARA BOGOVIĆ, 21. 10. 2016.

Učenici prvih i drugih razreda Osnovne škole Antuna Mihanovića Klanjec i Područne škole Lučelnica  bili su 19.10.2016. u pratnji svojih učiteljica ( Barbare Bogović, Snježane Galović i Mire Petek) na terenskoj nastavi u Zagrebu s ciljem utvrđivanja znanja o prometu, prometnim sredstvima i ponašanju u prometu.

Najprije su razgledali Zračnu luku Zagreb gdje su upoznali unutarnji i vanjski prostor uz stručno vodstvo. Vidjeli su mnoge vrste zrakoplova, a najveće oduševljenje izazvalo je polijetanje jednog od njih. Nakon Zračne luke uputili su se do Autobusnog kolodvora Zagreb na kojem su upoznali drugu vrstu prometa i prometnih sredstava, odlazne i dolazne perone i unutrašnjost kolodvora.

Na Željezničkoj postaji Glavni kolodvor upoznali su prometnike i razgledali prometni ured te unutarnji i vanjski dio kolodvora. Doznali su sve o prijevozu vlakovima, vrstama vlakova, a vidjeli su i najstariju lokomotivu te najnoviji vlak proizveden u tvornici Končar u Zagrebu koji prometuje našim prugama.

Obogaćeni novim spoznajama krenuli su autobusom prema Klanjcu prepričavajući što su sve vidjeli i naučili. Terenska nastava bila je izvrsno osmišljena pa su tako učenici u vrlo kratkom vremenu upoznali mnoge sadržaje na zanimljiv način koje sigurno neće zaboraviti.

Fotogalerija.