Zagorski vogenj- međurazredno natjecanje

Autor: Matija Makek, 9. 6. 2016.

Učenici nižih razreda matične i područne škole sudjelovali su u međurazrednom natjecanju u momčadskoj igri „Zagorski vogenj“. Igra koja podsjeća na popularnu igru „graničari“ organizirali smo u suradnji sa Društvom sportskih igara učenika koji su ujedno bili i donatori lopti za igru, te atraktivnih bočica za vodu za svakog sudionika natjecanja.

U matičnoj školi natjecanje je organizirano u ponedjeljak, 6. lipnja. Prvo su na teren izašle mješovite ekipe 1. i 2. razreda, zatim su snage odmjerile ekipe 3. razreda, te na kraju i ekipe 4. razreda. Natjecanje je završeno nadmetanjem između pobjedničkih ekipa 3. i 4. razreda u kojem su više uspjeha imali stariji, veći i s(p)retniji učenici 4. razreda. Uz dobru zabavu i puno dobrih poteza natjecanje je završeno podjelom bočica za vodu i zajedničkom fotografijom.

U područnoj školi natjecanje je održano dan kasnije, u utorak 7. lipnja. S obzirom na mali broj učenika prebrojavanjem su formirane tri mješovite ekipe svih učenika nižih razreda. Nakon tri zanimljive i ravnopravne utakmice najviše uspjeha imali su „prvi“ koji su ostvarili obje pobjede. Najboljima su uručene medalje, a svi sudionici dobili su bočicu za vodu.

igra_klanjec.jpg (850.24 KB)
igra_lucelnica.jpg (1.09 MB)