Tvrtka Bontech na molbu učenice Hane Slovenec darovala školi primjerak ekskluzivnog izdanja djela Priča iz davnine i Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Autor: BARBARA Beronja Manojlović, 30. 5. 2016.

Molba Hane Slovenec bila je motivirana željom da novim generacijama pomogne u čitanju lektire te da ukaže na ulogu koje čitanje ima u oblikovanju naše svijesti, našeg razuma i našeg duha. Onaj tko čita, mijenja se, a onaj tko čita kvalitetna (i često zahtjevna) djela, razvija mnoštvo postojećih vještina  i stječe niz novih korisnih spoznaja.

"Priče iz davnine" šestašima su ove godine (uz Povjestice) bile velik izazov jer su se, osim s jezikom i stilom djela, mučili i s nedostatkom primjeraka u školskoj knjižnici. Nakon što je Mozaik knjiga izdala ovu prekrasno ilustriranu knjigu, Hana je odlučila pomoći novim generacijama da više uživaju u pričama naše drage Ivane Brlić Mažuranić.

Nadamo se da je Hanina molba samo prva u nizu i da će i druge hrvatske tvrtke prepoznati značenje koje mudra i lijepa riječ u sprezi s kvalitetnom ilustracijom imaju na razvoj mašte i kreativnosti te volje za čitanjem.

Hvala Hani i hvala Bontechu, prijatelju djece, prijatelju obrazovanja i kulture!

Učenici, potražite u našoj knjižnici ovu knjigu i otkrijte njezinu bezvremensku vrijednost!