UČENICI 1. I 2. RAZREDA MŠ I PŠ BILI SU 25.5.2016. NA IZLETU U ZAGREBU

Autor: Marijo Balašković, 30. 5. 2016.

Učenici 1. i 2. razreda matične i područne škole bili su 25.5.2016. na izletu u Zagrebu. Posjetili su Etnografski muzej , a zatim su se uputili u gradsko kazalište Žar ptica. Tamo su prisustvovali predstavi Mačak u čizmama. Nakon predstave proveli su slobodno vrijeme u zajedničkoj igri i druženju.

Učenici su u Etnografskom muzeju uz pratnju stručnog vodiča razgledali cjelokupan postav muzeja  a posebnu pozornost posvetili su dijelu muzeja u kojem su izloženi predmeti vezani uz Afriku. Učenici su doznali mnogo o životu i kulturnoj baštini Afrike. Nakon obilaska uslijedila je radionica posvećena afričkim bubnjevima. Djeca su naučila kako naše tijelo može biti savršen instrument za sviranje, otkrivala su i proizvodila ritam. Voditelj radionice upoznao ih je sa načinom sviranja afričkih bubnjeva , a zatim su učenici zajedno s njime aktivno sudjelovali u sviranju. Radionica je kod učenika pobudila veliki interes i oduševljenje koje su pokazali u neposrednom radu sa voditeljem radionice. Nakon muzeja krenuli su u kazalište Žar ptica. Tamo su gledali predstavu Mačak u čizmama koja je obilovala bogatom scenografijom, zanimljivim kostimima te scenskim efektima. Nakon predstave učenici su proveli slobodno vrijeme u zajedničkoj igri i druženju u parku u neposrednoj blizini kazališta. Na povratku kući izrazili su pozitivne dojmove o svemu viđenom i proživljenom na izletu.

Fotogaleriju s izleta možete pogledati ovdje.