IZVANUČIONIČKA NASTAVA UČENICA 3. RAZREDA IZ LUČELNICE U KLANJEC

Autor: Marijo Balašković, 22. 5. 2016.

Dana 19. 5. 2016. učenice 3. razreda iz Lučelnice bile su sa svojom učiteljicom na izvanučioničkoj nastavi u Klanjcu prilikom čega su posjetile Gradsku knjižnicu, Trg Antuna Mihanovića, Crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije, Franjevački samostan i Galeriju Antuna Augustinčića.

Gospođa Snježana Horvatin pokazala nam je izložbu slika Likovne udruge Otona Ivekovića prigodom Majčinog dana čiji je član i učenica 3. razreda iz Lučelnice Ana Vlašić. Učenicama se sviđaju slike, a naročito Anina ruža koju je sama naslikala. Gospođa Snježana Horvatin govorila je učenicama o posuđivanju knjiga te o radu Gradske knjižnice.

Nakon toga posjetile smo Trg Antuna Mihanovića i odali počast autoru hrvatske himne.

Pred crkvom nas je dočekao župnik Franjo Jesenović koji nas je vodio kroz crkvu i samostan pričajući nam o prošlosti i sadašnjosti crkve u Klanjcu.

Nakon ugodnog druženja u crkvi otišle smo u Galeriju Antuna Augustinčića, svjetski poznatog kipara iz Klanjca. Uz stručno vodstvo vidjele smo sva izložena djela našeg kipara. Učenice su veselo trčkarale i po parku uz galeriju. Bile su vesele i nasmijane.

Učenicama se sve sviđalo, a naročito galerija u koju će opet doći i sa svojom obitelji.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.