DAN DAROVITIH OBILJEŽEN STRUČNIM SKUPOM U KLANJCU

Autor: Melita Ulama, 21. 3. 2016.

Krapinsko-zagorska županija, Radna skupina za podršku darovitim učenicima Krapinsko-zagorske županije, Županijsko stručno vijeće za građanski odgoj i naša škola su, za stotinjak učitelja, odgajatelja i stručnih suradnika, povodom Dana darovitih u ponedjeljak, 21.ožujka u prostorijama Gradske knjižnice Klanjec organizirali Stručni skup za učitelje i stručne suradnike pod nazivom “Suvremene smjernice u pristupu odgoju i obrazovanju darovitih učenika“.

Na skupu je predstavljen  novi naziv i vizualni identitet Radne skupine za podršku darovitim učenicima KZŽ koji je izradila Veronika Koprivnjak iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok pod budnim okom mentora Bojana Komarice. Veronikin je rad izabran kao najbolji između dvadesetak kreativnih prijedloga  učenika  iste škole.

Zadaća “Future“ je praćenje, organizacija i pružanje pomoći u radu s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama KZŽ, a rezultat njezinog rada brojne su radionice za darovite, kreativne i talentirane učenice i učenike koje su organizirane diljem Zagorja. Skupina za podršku darovitim učenicima je osmislila i telefonsku liniju 0800 666 770, na kojoj svi zainteresirani, besplatnim pozivom svakog ponedjeljka od 17 do 19 sati, mogu saznati sve informacije o darovitosti djece.

O suvremenim smjernicama u pristupu odgoju i obrazovanju darovitih učenika iznimno korisna predavanja za okupljene učitelje, odgajatelje i stručne suradnike održale  su učiteljice iz Centra za poticanje darovitosti djeteta „Bistrić“ iz Zagreba. Tatjana Orešković govorila je o darovitim učenicima u kurikularnoj reformi, Martina Vučica o tome kako kreirati zadatke za darovite, a Sanja Minarik o projektu “Daroviti učenici u redovitom odjelu i izvannastavnoj aktivnosti“.