IZVANUČIONIČKA NASTAVA U KLANJCU : MOJ ZAVIČAJ U PROŠLOSTI

Autor: Marijo Balašković, 18. 3. 2016.

Učenici 3. razreda u pratnji učiteljice proveli su nastavni dan u izvanučioničkoj nastavi u Klanjcu.

Najprije su posjetili i razgledali Gradsku knjižnicu i čitaonicu, a potom su se s voditeljicom  uputili na Trg Antuna Mihanovića, gdje su saznali mnoge detalje iz života Antuna Mihanovića. Potaknuti zanimljivim pričama voditeljice učenici su postavljali brojna pitanja želeći saznati što više o životu ljudi toga doba. S Trga Antuna Mihanovića uputili su se prema župnoj crkvi i samostanu. Tu su saznali detalje o životu obitelji Erdödy i životu franjevaca. Posjetili su i samostansku knjižnicu u čijem se arhivu među vrijedim spisima i knjigama čuva i zapis  školske himne. Na kraju su razgledali Božji grob i dragocjene sarkofage obitelji Erdödy te se uputili prema Galeriji Antuna Augustinčića. Tamo su saznali najvažnije podatke iz života poznatog kipara te su obišli  stalni postav pod vodstvom Sanje Broz. Učenici su se prepuni dojmova vratili u školu, gdje su odigrali kviz, koji je bio svojevrsna evaluacija izvanučioničke nastave u Klanjcu. Stigavši do škole svi su bili umorni, ali sretni i bogatiji za mnoga znanja i iskustva.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.