Posjet kazalištu i Hrvatskom školskom muzeju

Autor: Marijo Balašković, 22. 10. 2015.

Učenici prvih i drugih razreda MŠ Klanjec I PŠ Lučelnica bili su 13.10.2015. godine na izletu u Zagrebu. Tom su prilikom posjetili Zagrebačko kazalište lutaka gdje su gledali predstavu Palčica. Bili su oduševljeni lutkama, svjetlosnim efektima, glazbom i izuzetno lijepom scenografijom. Nakon kazališta razgledali su izložbeni prostor Hrvatskog školskog muzeja. Doznali su mnogo o načinu poučavanja u 19 . i 20. stoljeću te uočili razlike u poučavanju nekad i danas. Imali su priliku vidjeti zastavu naše škole staru 173 godine. Aktivno su sudjelovali u radionici  Stara računala,  gdje su učili na način kao što su učila djeca nekada. Odjeveni u nekadašnje školske uniforme, sjedeći u nekadašnjim klupama  i pišući kredom  po pločici, rješavali su zadatke, pisali i brisali spužvicom… Iskusili su i pisanje perom i služili se tintarnicom. Bili su vrlo zainteresirani i aktivni. Na povratku kući učenici su izrazili pozitivne dojmove o provedenom izletu, a preostalo vrijeme proveli su u zajedničkom druženju i igri. Sretni i zadovoljni vratili su se svojim kućama.

Slike možete vidjeti klikom na fotogaleriju ovdje.