10. LIPNJA PROSLAVILI SMO DAN ŠKOLE

Autor: Melita Ulama, 18. 6. 2015.

Na samu 219. godišnjicu rođenja Antuna Mihanovića, čije ime naša škola ponosno nosi, proslavili smo svoj Dan škole. Te srijede, 10.lipnja u školskoj sportskoj dvorani učenici, učitelji, roditelji i njihovi gosti okupili su se na velikoj završnoj školskoj priredbi koja je obilovala odličnim izvedbama velikog i malog školskog zbora, dramskih grupa, recitatora, plesača, a za kraj svog osnovnoškolskog školovanja svoj posljednji nastup imali su i učenici osmih razreda iz Klanjca i Lučelnice.

Bila je to i prilika da klanječkim osnovcima, ali i svim djelatnicima, Dan škole čestita i klanječki gradonačelnik, gospodin Zlatko Brlek, ali jednako tako i da ravnateljica Melita Ulama okupljene posjetitelje upozna s mnogobrojnim izvrsnim rezultatima koje su naši učenici postigli u školskoj godini koja se polako bliži kraju. Ova će školska godina ostati upamćena i po velikom broju vrlo uspješno realiziranih projekata u kojima su učenici pokazali svoju darovitost, proširili vidike i izašli iz okvira zadanih obrazovnih sadržaja što će zasigurno ostati trajno urezano u njihovo pamćenje.
Potpredsjednik Ogranka Matice hrvatske u Klanjcu Marijan Pleško uručio je prigodni poklon Domagoju Lovrečkom za osvojeno drugo mjesto na državnom natjecanju mladih tehničara, a učenici koji su sudjelovali u projektima i natjecanjima pohvalnice su uručili njigovi učitelji.

Pljesak i glasno odobravanje publike u dvorani najljepša je nagrada za trud koji su u ovu priredbu utkali učenici i njihovi učitelji te podstrek da i dogodine na tako lijep način obilježimo i proslavimo Dan škole.