RADIONICE ZA DAROVITE

Autor: Mira Petek, 14. 4. 2015.

Krapinsko-zagorska županija i Radna skupina za podršku darovitim učenicima organizirali su za vrijeme proljetnog odmora radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike. Radionice su organizirane u OŠ Lijepa naša u Tuhlju. Sudjelovali su učenici osnovnih škola iz Tuhlja, Desinića, Kraljevca na Sutli i Klanjca.

Učenici dramske skupine PŠ Lučelnica s učiteljicom Mirom Petek sudjelovali su u dramskim radionicama, a učenici 5. i 6. razreda matične i područne škole s učiteljicom Jadrankom Husnjak sudjelovali su u radionicama Otkrijmo blaga svijeta koje su bile vezane uz sadržaje geografije i povijesti.

dramskoj radionici izvodili su igre upoznavanja i scenske igre, upoznavanje tehnike forum kazališta te su oblikovali dvije kratke forum priče - o problemima uključivanja osoba s invaliditetom u društvo te zlostavljanju na društvenim mrežama.

U radionicama Otkrijmo blaga svijeta prikazana su 3 kratka filma: dokumentarni film o misterijima svijeta i najpoznatijim građevinama te animirani filmovi o vilama, vilenjacima, patuljcima i zmajevima, demonstirana je erupcija vulkana koji je izrađivan i od  slanog tijesta. Učenici su u  parovima slagali  puzzle fotografija najpoznatijih građevina svijeta, izrađivali plakate i ppt prezentacije  te ih predstavljali nakon završenih radionica.

radionice_2.jpg (49.50 KB)
radionice_3.jpg (44.17 KB)