Osnovna škola Antuna Mihanovića Klanjec

Odbojkaši obranili naslov prvaka, odbojkašice se vratile sa medaljom

Autor: Matija Makek, 27. 2. 2015.

Na županijskom natjecanju u odbojci, održanom tijekom veljače u dvorani SŠ Pregrada, učenici su obranili naslov prvaka, dok su  učenice nakon dvije godine ponovno osvojile medalju.

Županijski školski sportski savez KZŽ i ove je godine organizirao natjecanje u odbojci za učenike i učenice. Domaćin natjecanja bila je OŠ Janka Leskovara iz Pregrade, a po prvi puta natjecanje je organizirano u dva dana. Prvi dan igrale su se utakmice skupina te četvrtfinalne utakmice. Pobjednici četvrtfinala snage su odmjerili sljedeći dan u polufinalu te na kraju u utakmici za treće mjesto i finalu.

Učenice su svoje utakmice u skupini i četvrtfinale odigrale 12. veljače. Uz odličnu igru u skupini naše odbojkašice pobijedile su ekipe iz Zlatar Bistrice i Velikog Trgovišća i tako izborile prolaz  u četvrtfinale kao prve u skupini. U četvrtfinalu su protiv ekipe iz Zaboka bez većih problema izborile plasman u polufinale uz ekipe iz Kumrovca, Velikog Trgovišća i Mača.

Tjedan dana kasnije, 19. veljače s natjecanjem su započeli i učenici, branitelji naslova prvaka. Sigurno i bez poteškoća prošli su skupinu kao prvoplasirana ekipa. Nakon toga,  pobjedom u četvrtfinalnoj utakmici protiv Tuhlja, ostvarili su  prolaz  u polufinale u koje su se plasirali još i ekipe iz Brestovca, Velikog Trgovišća i Zlatar Bistrice.

Finalni dan natjecanja u obje konkurencije održan je 26. veljače. Polufinalni parovi odbojkašica  bili su Klanjec – Kumrovec i Veliko Trgovišće – Mače, a odbojkaša Klanjec – Brestovec i Veliko Trgovišće - Zlatar Bistrica.

Prve su na teren izašle učenice. U „ljepotici“ turnira izgubile su od odlične ekipe iz Kumrovca u dva izjednačena seta . Prava je šteta što je ždrijeb spojio te dvije ekipe u polufinalu jer su tijekom cijelog natjecanja pokazale najbolju igru. U drugom polufinalu ženskog dijela natjecanja Mače je pobijedilo Veliko Trgovišće. U utakmici za treće mjesto sigurnom i dobrom igrom naše učenice dolaze do pobjede nad Velikim Trgovišćem pa osvajaju 3. mjesto i brončanu medalju. U finalu je Kumrovec pobijedio Mače.

Za našu školu nastupile su učenice: Stela Bartolović, Karolina Ricijaš, Marta Čivrag, Saskia Alexandra Živković, Melania Filko, Stjepana Babić, Dora Vlašić, Lana Stanković, Sara Gajšak i Monika Horvat.

Za razliku od učenica, naši odbojkaši su loše i dekoncentrirano ušli u polufinalni meč te izgubili prvi set. Nakon toga su se primirili i uz odličnu igru postavili stvari na svoje mjesto osvojivši glatko sljedeća dva seta čime su izborili plasman u finale. Tamo ih je čekala ekipa iz  Velikog Trgovišća koje su već pobijedili u utakmici skupine.  U finalu turnira mogla se vidjeti odlična i  kvalitetna odbojka, a na kraju je uslijedila i prava drama. Trgovišće bolje ulazi u meč i osvaja prvi set. U drugom setu slijedi preokret. Serijom odličnih servisa naši učenici stvaraju prednost koju rutinski održavaju i odvode utakmicu u treći set. Naša ekipa bolje otvara odlučujući set i vodi veći dio seta. Pred kraj seta Trgovišće odlazi na dva poena prednosti (13:11). Kada se već činilo da je utakmica riješena, naši odbojkaši rade preokret i odličnom, koncentriranom igrom dolaze do meč lopte (14:13), na što Trgovišće odgovara osvajanjem 2 uzastopna poena i  ponovno preuzima vodstvo (15:14). Utakmica se prelama u našu korist oduzimanjem servisa nakon kojeg  s još dva poena u nizu dolazimo do pobjede,obrane naslova prvaka i plasmana na Poluzavršnicu državnog prvenstva u Bjelovar. U utakmici za treće mjesto Zlatar Bistrica je pobijedila Brestovec.

Naslov prvaka osvojili su učenici: Ivan Brlek, Matko Kramar, Kristijan Hercigonja, Antun Leš, Patrik Medija, Marko Vuk, Marcel Broz, Mihael Poslek i Josip Sušec.